שעות מענה טלפוני

ימים א׳-ה׳ 08:30-16:00

כתובת

התע"ש 23 כפר סבא

כיצד מטפלים בנזילה מהתקרה

נזילה מהתקרה היא בעיה מורכבת יותר ממה שאפשר לראות במבט ראשון: מעבר לכך שלמצוא את מקור הנזילה היא מלאכה לא פשוטה, בהרבה מקרים מדובר גם בסימפטום לבעיה גדולה וחמורה יותר. לכן, במידה והבחנתם בנזילה מהתקרה בבית, חשוב להזמין אנשי מקצוע על מנת לטפל בבעיה מוקדם ככל הניתן.

גורמים אפשריים לנזילה מהתקרה

ישנם מספר גורמים היכולים לגרום לנזילה מהתקרה. בין הגורמים הנפוצים ביותר ניתן למנות:

 • נזילה מהצנרת: בעיה בצנרת, כגון צינור פגום או שחוק, היא באופן טבעי גורם נפוץ במיוחד לנזילה מהתקרה. אגב, לא תמיד הבעיה היא בצנרת הבית שלכם: פיצוץ בצנרת של השכנים מלמעלה יכול להוביל בלא מעט מקרים לנזילה בתקרת הבית שלכם.
 • מרזבים סתומים: לעיתים מקור הנזילה לא טמון בתשתית הפנימית של הבית אלא מחוצה לו: מרזבים סתומים ומוצפים בהחלט יכולים להוביל לחדירת מים דרך התקרה, או דרך קירות הבית.
 • בעיות איטום בגג: פעמים רבות נזילה מהתקרה נגרמת עקב בעיות איטום בגג שדרכם נוזלים המים אל התקרה. חשוב לשים לב שלפעמים מקום חדירת המים שונה לגמרי מהמקום שבו הנזילה תבוא לידי ביטוי.
 • מדיח או מכונת כביסה פגומים: לעיתים נזילה מהתקרה נגרמת עקב נזילה ממכונת הכביסה או מדיח הכלים שבקומה שמעל התקרה.

סימנים לנזילה מהתקרה

נזילה מהתקרה יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון דרכים. חשוב להיות ערניים ולשים לב לסימנים שיכולים להעיד על נזילה מהתקרה, כגון:

 • סימני רטיבות או טיח מתקלף מהתקרה או מאזורים אחרים בבית.
 • סימנים של "בועות" בשכבת הצבע שעל התקרה – דבר היכול להעיד על נזילת מים הגורמת לשינוי במרקם הצבע.
 • הצטברות מים ברצפת החדר שמתגלה לאחר גשם.
 • הצטברות מים שמתגלה לאחר שימוש במקלחת או בשירותים בקומה מעל.
 • ריחות מעופשים שעלולים להיווצר עקב עובש או רטיבות.

כיצד מאתרים את מקור הנזילה מהתקרה?

במידה ואתם מבחינים בנזילה מהתקרה, ישנם מספר צעדים שניתן לנקוט בהם על מנת לנסות ולאתר את מקורה:

 • ראשית כל, מומלץ לסמן את אזור הצטברות המים באמצעות דלי או כלי קיבול אחר – הדבר הכרחי לא רק בשביל למנוע הצטברות נזקי מים נוספים, אלא כיוון שזו נקודת ההתחלה שממנה תוכלו לנסות לעקוב אחר מסלול הנזילה.
 • כעת, הביטו בתקרה ואתרו את האזור ממנו נוחתות טיפות המים, אשר ככל הנראה יבלוט לעין עקב כתמי רטיבות.
 • השלב הבא יהיה לבחון את אזור הנזילה מהתקרה דרך קומה שלמעלה. במידה ו"הקומה מעל" היא למעשה הגג, יש לעלות לגג, תוך הקפדה על כל כללי הזהירות הנדרשים, ולבדוק האם הוא רטוב והאם יש בעיית איטום.
 • במידה ויש דירה נוספת מעליכם, רצוי לקפוץ לביקור אצל השכנים ולנסות לאתר נזילות פוטנציאליות – למשל, אם אזור הנזילה מהתקרה ממוקם מתחת לשירותים או לאמבטיה, מאוד ייתכן כי מקור הנזילה הוא נזילה באמבטיה, או בבעיית צנרת אצל השכנים.

לעיתים מקור הנזילה הוא באזור בלתי גלוי לעין (כמו למשל בצנרת בתוך הקירות). במקרים אלו, חברה מקצועית לאיתור נזילות תוכל לאתר את מקור הנזילה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ולא חודרניים כגון איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית, או איתור נזילות באמצעות גז.

מקור הנזילה אותר – מה עכשיו?

רק לאחר שאיתרנו את מקור הנזילה נוכל לדעת מהן דרכי הטיפול הטובות ביותר על מנת לפתור על הבעיה, לכן חשוב לוודא כי אנו יודעים בוודאות מהיכן מגיעה הנזילה, שכן במקרים רבים בדיקה מדוקדקת של אנשי מקצוע יכולה להוביל למסקנה אחרת לגמרי מזו ששיערנו בתחילה (למים יש נטיה להתפשט ולחלחל לתקרת המבנה מנקודת חולשה, ולווא דווקא מהיכן שהם חדרו).

ניתן שתי דוגמאות למקרים אמיתיים של נזילה מהתקרה, אשר לכל אחת מהם מקור שונה ובהתאם לכך אופן טיפול שונה:

 • בבניין ישן בן שלוש קומות הייתה נזילה מהתקרה של דירה בקומה השנייה. תחילה, היה נדמה שמקור הנזילה הוא בדירה שבקומה השלישית, אך צוות איתור נזילות מקצועי ערך בדיקה במקום וגילה כי מקור הנזילה הוא בצנרת המים החמים, אשר פשוט עברה דרך הרצפה של הדירה בקומה השלישית (תשתית המאפיינת לא מעט מבנים ישנים). במקרה זה, אופן הטיפול בבעיה הוא תיקון הפגמים בצנרת המים החמים.
 • בבניין חדש התגלה כתם רטיבות מעל חדר המקלחת. גם כאן, "החשודה המיידית" הייתה הדירה שמעל, אך לא נמצאה בה ראייה לכך שמקור נזילה הוא משם. צוות איתור הנזילות המקצועי של מדיטסט ערך בדיקה וגילה כי מקור הנזילה הוא בכלל בדירה הנמצאת שתי קומות מעל, כאשר הנזילה זרמה דרך סדק בקיר. במקרה הנ"ל, הבעייה אינה בצנרת הדירה ולכן אופן הטיפול הוא שונה, ודורש בין היתר איטום של הסדק בקיר.

אל תאבדו זמן

במידה ויש לכם נזילה מהתקרה, חשוב לפעול במהירות על מנת לטפל בבעיה. נזילה מהתקרה יכולה להיות סימפטום לבעיות אחרות, אך די בנזילה לבדה על מנת לגרום לנזקים לתשתית ולתכולת הבית. לכן, הזמינו אנשי מקצוע מוקדם ככל הניתן על מנת לאתר ולטפל בנזילה.

לחברת מדיטסט נסיון רב שנים באיתור נזילות מהתקרה במיטב הציוד והידע. לפרטים נוספים מוזמנים ליצור עמנו קשר אל: 09-7605802, או באמצעות טופס יצירת הקשר באתר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

Open chat
1
צריכים עזרה?
שלום 👋
איך אפשר לעזור?