שעות מענה טלפוני

ימים א׳-ה׳ 08:30-16:00

כתובת

התע"ש 23 כפר סבא

ייבוש תת רצפתי

ייבוש תת רצפתי זה עניין למומחים!

ברטיבות תת רצפתית הזמן הוא גורם המפתח – ככל שהרטיבות תטופל במהירות רבה יותר כך יפחתו נזקי המישנה. עד לפני מספר שנים נהגו לטפל ברטיבות במצע החול באמצעות פירוק אריחי הריצוף וסילוק חול המילוי. לא עוד!

הגורמים לרטיבות תת רצפתית

הגורם העיקרי לרטיבות תת רצפתית הינו סדק, או התבקעות של צינור מים מתחת לריצוף. במקרה כזה מתחילה נזילת מים מתחת לריצוף המבנה, אשר נספגת במצע החול או הסומסום ונשארת כלואה שם, תוך גרימת נזקים רבים למבנה.

ייבוש רטיבות כלואה – הזמן הוא גורם המפתח!

הנזקים הנגרמים ע"י רטיבות כלואה מתחת לריצוף הינם רבים, ואף מחמירים עם הזמן. לכן יש חשיבות רבה לביצוע ייבוש תת רצפתי במהירות האפשרית, כדי לצמצם את היקף הנזק.

הנזקים מרטיבות תת רצפתית כוללים:

כיצד ניתן לזהות רטיבות מתחת לריצוף?

מאחר ומדובר בנזילת מים סמויה מהעין, לפעמים לוקח זמן להבחין ברטיבות מתחת לריצוף. יחד עם זאת קיימים מספר סימנים מחשידים המעידים על היתכנות נזילה ואשר יאפשרו לנו לזהותה עוד בשלביה המוקדמים ובכך לצמצם את הנזקים:

במצב כזה נדרש להזמין שירות איתור נזילות מקצועי אשר יקבע את מיקום המלטות המים ותיקונה ללא הריסה נרחבת של הריצוף בבית.

ייבוש תת רצפתי

בעבר היו שתי דרכים עיקריות ששימשו למטרת ייבוש רטיבות כלואה:

  • פתיחת מרצפות תוך המתנה שהמים יתייבשו באידוי טבעי. תהליך שאינו אפקטיבי ברוב המקרים, אורך זמן ממושך ויוצר מפגע סביבתי (לעתים אף בטיחותי).
  • החלפת כל הריצוף ומצע החול/ הסומסום שמתחתיו למצע יבש – תהליך יקר, אשר מעבר לעלותו הגבוהה מחייב גם את פינוי הדיירים וכל ריהוט הבית ואינו מאפשר מגורים במבנה בזמן העבודה.

בשנים האחרונות חלו שינויים רבים בתחום והתפתחו טכנולוגיות מתקדמות של ייבוש תת רצפתי המאפשר ייבוש רטיבות מתחת לריצוף באמצעות משאבות וואקום השואבות את הלחות ישירות מהמצע התת רצפתי, וזאת במהירות, ביעילות רבה, וללא צורך בפינוי הדיירים מהמבנה.
את צינורות המשאבה מחדירים אל מתחת לריצוף באמצעות קידוחים נקודתיים ומינימליים בריצוף עצמו, או ברובה שבין האריחים, כך שהפגיעה במבנה ובנוחות הדיירים הינה מינימלית.

ייבוש תת רצפתי – יתרונות:

  • תהליך מהיר בהרבה מייבוש טבעי
  • ייבוש רטיבות מתחת לריצוף ללא פגיעה, או עם פגיעה מינימלית ביותר, בריצוף הקיים
  • הפחתת נזקי המשנה של הרטיבות כגון עובש והתנפחות קירות ומשקופים
  • ייבוש וודאי – המצע התת רצפתי עובר בדיקות מעבדה להבטחת ייבוש מצע סומסום, או מצע החול, עד לרמת הרטיבות המותרת על פי התקן – 3% למצע סומסום, ו – 6% למצע חול.
  • מאפשר מגורים במבנה במהלך העבודות תוך כדי אי נוחות מסויימת.

ייבוש תת רצפתי – יתרונות:

לצד מומחיותנו בשירותים כגון: איתור נזילות מים, כתיבת חוות דעת מקצועיות וביקורת מבנים, אנו יודעים לתת גם את המענה בפועל לטיפול בנזילה ולייבוש השטח הרטוב. רטיבות כלואה מחייבת התייחסות וטיפול מהירים. המים מחלחלים ומתפשטים במהירות והצטברותם עלולה לגרור היווצרות עובש ונזקים חמורים לתכולה ולמבנה, וגם לבריאות הדיירים במקום. אנחנו יודעים למנוע את זה.

אנו מטפלים בכל היבטי הנזילה, החל משלב איתור הנזילה והטיפול בה, ייבוש מבנה, ייבוש תת רצפתי, וטיפול בנזקי העובש באמצעות שימוש בחומרים ירוקים, ידידותיים לסביבה ולמשתמש.
בנוסף אנו ערוכים לייצג אותכם אל מול חברת הביטוח ולספק לכם חוות דעת הנדסית ערוכה ומנומקת.

אם אתם חושדים בנזילה סמויה, או אם כבר חוויתם אחת וכעת נותרתם עם רטיבות תת רצפתית – אל תמתינו וצרו עמנו קשר עוד היום לקבלת שירות ייבוש תת רצפתי מקצועי ושיקום מיטבי, כך שתוכלו להשאיר את הנזילה ונזקיה כזכרון רחוק מהעבר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

Open chat
1
צריכים עזרה?
שלום 👋
איך אפשר לעזור?